EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Pozwów coraz więcej

Obecnie na wokandę trafia coraz więcej spraw związanych z działalnością Inicjatywy Pracowniczej. Trzy sprawy najbardziej znane dotyczą: Marcela Szarego (oskarżonego z powództwa publicznego za organizację nielegalnych strajków w HCP), Bartosza Kantorczyka (sprawa w związku z nielegalnym zwolnieniem go przez Pocztę Polską) i Łukasza Sibilaka (sprawa w II instancji w związku z nielegalnym zwolnieniem go z firmy Greenkett).

Nie jest wykluczone, że w związku z tą ostatnią sprawą posypią się indywidualne pozwy przeciwko pracodawcy, żądające ustalenia charakteru stosunku pracy, bowiem sąd I instancji uznał, że obowiązujące w firmie umowy na czas określony (7 lat), są faktycznie umowami na czas nieokreślony.

Oprócz wyżej wymienionych procesów, Inicjatywa Pracownicza boryka się z szeregiem innych indywidualnych spraw sądowych lub dyscyplinarnych, które dopiero mogą zakończyć się w sądach pracy. Między innymi złożono ostatnio pozew przeciwko firmie  BS Steel ze Stęszewa (kapitał duński), która zwolniła jednego z naszych działaczy. Przedsiębiorstwo Trans z Kostrzyna czyni starania w celu pozbycia się Jacka Rosołowskiego (wcześniej zwolnionego z Impel-TOM za próbę zorganizowania związku zawodowego). Związek ostatnio odwołał się od kary dyscyplinarnej nałożonej na J.Rosołowskiego przez wspomnianego pracodawcę. IP zaangażowana jest też w obronę Anny Łojewskiej z Poznania (eksmisja). Z kolei w Bielsku-Białej Inicjatywa Pracownicza złożyła pozew do sądu pracy dotyczący niezgodnego z prawem naliczania i rozliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w tamtejszym szpitalu. Przypomnijmy, że z różnego tytułu związek nasz żąda zwrotu załodze 270 tys.

Podjęliśmy też kroki prawne w celu wznowienia postępowania w sprawie Vobro. Stosowny wniosek i raport związku znalazł się w Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku. Nota bene „związkowe śledztwo” trwa i być może ujawnione zostaną nowe okolicznością związane ze śmiercią Krzysztofa Prusiewicza. 


OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.